رازهای موفقیت در مد و لباس | نکته های کلیدی برای راه اندازی کسب و کار موفق

رازهای موفقیت در مد و لباس

Starting a successful fashion career

طراحی مد و لباس چند سالی است که در کشورمان بسیار پرطرفدار شده است. هر ساله افراد زیادی با راه اندازی برند یا پیج اینستاگرام فعالیت خود در این صنعت شروع می کنند. اما این افراد در سه سال اول شکست خورده کار نوپای خود را رها می کنند. اگر شما هم به فکر تغییر شغل و انتخاب این حرفه هستید باید بدانید برای موفقیت در صنعت مد، فقط علاقه و پشتکار کافی نیست، نکات زیادی است که رعایت آن می تواند باعث موفقیت شما در کوتاه مدت شود. در این پست 6 نکته کلیدی برای موفقیت در صنعت مد را با شما در میان خواهم گذاشت.

رمز موفقیت در صنعت مد و لباس

برای موفقیت در راه اندازی برند لباس، فشن بلاگینک و …. نکات کلیدی زیر را رعایت کنید.

ظاهر و پوشش شما باید انعکاسی از سلیقه و سبک کارتان باشد

اولین و مهمترین کار برای ورود به حرفه مد و لباس، توجه به ظاهر و پوششتان است. ظاهر و پوشش شما باید انعکاسی از سبک کار شما باشد. پس کمد لباس، ظاهر و حتی سبک زندگی خود را تغییر دهید. باور کنید موقعیتهای بسیار زیادی از همین راه به سراغتان خواهد آمد.

اگر طراح لباس یا مزون دار هستید سعی کنید در هر مناسب حداقل یک اثر از کارهای خودتان را به تن داشته باشید. با همین ترفند ساده موقعیت ها و مشتری های زیادی به سراغتان خواهد آمد.

زمینه مورد علاقه خود را مشخص کنید

صنعت مد و پوشاک شاخه های مختلفی چون مدلینگ، ژورنالیستی مد، تولید لباس اجتماع، لباس مجلسی، زیورآلات، کیف و کفش و غیره دارد. قبل از هر چیز باید مشخص کنید که به کدام شاخه از این صنعت علاقه دارید. گرایش مورد علاقه خود را مشخص و برای کوتاه مدت و بلند مدت هدف گذاری کنید. برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید. با پشتکار  زمینه مورد علاقه خود را دنبال کنید. به این ترتیب  راه برای شما هموار تر خواهد شد.

از افراد متخصص کمک بگیرید.

برای اجتناب از اشتباهات پرهزینه، باید از تجربیات دیگران استفاده کنید. شاید کمک گرفتن از دیگران سخت باشد اما با کمی پرس و جو یا حتی جستجو در اینترنت با افراد متخصص زیادی آشنا خواهید شد که می توانند شما را راهنمایی کنید.

برای موقعیت بزرگ آماده باشید.

از همان ابتدا خود را برای موقعیت های بزرگ آماده کنید. کارت وزیت، Portfolio، صفحه اینستاگرام، facebook و در صورت امکان وب سایت ایجاد کنید. تا اگر فرصت کاری غیرمنتظره ای سراغتان آمد با دادن کارت ویزیت و لینک به نمونه کارتان شانس گرفتنش را از دست ندهید.

آشنایی با تقویم و رویدادهای سالانه مد

شرکت در رویدادهای مد برای ارتقاء سطح علمی و بالابردن خلاقیتتان بسیار مفید است. ضمناً ممکن است موقعیت های تجاری خوبی در این رویدها سراغتان بیاید. پس حتما زمان و مکان جشنواره های ملی، هفته های مد، مسابقات طراحی لباس و … پیدا کنید. تا زمانبدی مناسب فرصت شرکت در آنها را از دست ندهید. فراموش نکیند شرکت در مسابقات طراحی لباس، هفته های مد و سایر رویدادهای مد و لباس همانند گذراند یک درس دانشگاهی برای پیشرفت حرفه ای شما لازم است.

تجربیات حرفه قبلی خود را دست کم نگیرید

در شغل قبلی خود شما تجربیات و دانش زیادی کسب کرده اید که همه اینها در حرفه جدید شما در صنعت مد بسیار به مفید خواهد بود. حتی اگز شما به عنوان یک اپراتور از صبح تا عصر مشغول انجام کار تکراری بودید همین دسیپلین و انضباط کاری باعث پیشرفت شما در حوزه مد خواهد شد. چرا که اکثر طراحان به این انضباط کاری عادت ندارد و همین خصوصیت به نظر کم اهمیت می تواند باعث پیشرفت شما شود.

گذاشتن یک دیدگاه