طراحی مانتوی مجلسی بهار-تابستان 97 | از طراحی تا دوخت طراحی لباس

طراحی مانتوی مجلسی بهار-تابستان 97 | از ایده تا دوخت

طراحی مانتوی مجلسی - از طراحی تا دوخت

سلام دوستان، در این قسمت از سری از طراحی تا دوخت، بروی طراحی مانتوی مجلسی بسیار شیک و منحصر بفرد کار خواهیم کرد. امروز از طرح اولیه یا همان اسکچ و پارچه های انتخاب شده رو نمایی می کنم در پست های آینده نحوه طراحی الگو و دوخت آن بطور کامل شرح خواهم داد.

حتمالا خیلی از شما عاشق خرید کیف وکفش و لباس هستید، اما من یک عشق دیگری هم دارم و آن خرید پارچه است. من هر چند گاهی به پارچه فروشی های مختلف سر می زنم و بدون اینکه چیزی در نظر داشته باشم به پارچه ها نگاه می کنم و در ذهنم تجسم می کنم که با هر کدام چه لباسی می توان دوخت و در نهایت با چند قواره پارچه به خانه برمی گردم.  مدتها برای پارچه هایی که خریده ام نقشه می کشم و در نهایت مدلی انتخاب کرده و لباسی ازآن می دوزم.

آخرین خریدم پارچه ارگانزای طرح دار بسیار زیبایی است که بعد از روزها  تردید بلاخره تصمیم گرفتم با آن مانتوی نسبتاً بلندی بدوزم. البته این مانتو شاید برای استفاده روزمره مناسب نباشد ولی می شه در مناسبت ها و به عنوان روپوش مهمانی از آن استفاده کرد. راستش پارچه به قدری زیباست که دلم نیامد برای یک پیراهن مجلسی تکه تکه اش کنم و در نهایت یک الی دو بار بپوشم.

مدل مورد نظر من مانتوی نسبتاً راسته ای است که از ترکیب پارچه ارگانزای طرح در با حریر آبی  و  صورتی چرکی ساده تشکیل می شود. چاک بلند در پهلوی مانتو و تفاوت ارتفاع لبه پایین مانتو، احساس سبکی و آزادی به انسان می دهد.

مانتو جلو باز بوده ولی در صورت تمایل برای بستن جلوی آن، کمری به این منظور تعبیه شده است. این کمر از پارچه صورتی چرکی ساده بوده و فقط قسمت بالای جلوی آن به مانتو متصل است. بقیه قسمت های آن حالت آویزان دارد. در محل اتصال سرشانه به آستین والان کوچکی از پارچه حریر صورتی اضافه شده که علاوه بر زیبایی نگاه را به شانه جلب می کند.

طراحی مانتوی مجلسی - پارچه

برای طراحی مانتوی مجلسی، ابتدا فیگور خود را در نمای دلخواه طراحی کنید سپس با در نظر گرفتن نحوه  طراحی خطوط افقی و نحوه طراحی چین و ریزش پارچه لباس را تن مدل خود بکشید. بعد از اتمام طراحی خطوط اضافی را پاک کرده و در صورت تمایل رنگ آمیزی کنید.

طراحی مانتوی مجلسی - طرح اولیه

مطالب مرتبط

گذاشتن یک دیدگاه