آموزش برش پارچه مخصوص تازه کارها (خیاطی از صفر) | SarvinStyle

آموزش برش پارچه مخصوص تازه کارها (خیاطی از صفر)

برای شمایی که تجربه خیاطی ندارید یا تجربه کمی دارید برش زدن پارچه ممکن است سخت و چالش برانگیز باشد. اما نگران نباشید با این آموزش برش پارچه به راحتی از پس آن بر خواهید آمد. برش زدن پارچه نکات و تکنیک های ساده ای دارد که فقط با رعایت آن به راحتی قادر به برش الگو روی پارچه خواهید بود. برای تماشای آموزش آنلاین خیاطی (آموزش برش پارچه مخصوص خیاط های تازه کار) به فیلتر_شکن خود را روشن کنید.

آموزش نحوه برش پارچه

  • نکته اول : برای شروع برش حتما باید الگو و پارچه شما چروک یا تا شدگی نداشته باشد. پس حتما قبل از برش پارچه و الگو را اتو بزنید.
  • نکته دوم : همیشه برش را روی سطح صاف و سفت انجام بدید.
  • نکته سوم : قبل از برش الگو را روی پارچه به کمک وزنه یا سوزن ته گرد محکم کنید.
  • نکته چهارم : قیجی را باید عمود بر سطح برش بگیرد.
  • نکته پنجم: تیغه های قیچی را کامل باز کنید تا با هر بار قیچی مسافت بیشتری از پارچه را برش بزنید.

آموزش برش الگو روی پارچه

برای برش الگو روی پارچه اول باید پارچه و الگو را اتو بزنید تا تا خوردگی و چروک نباشد. بعد با سوزن ته گرد دورتادور الگو را روی پارچه سنجاق بزنید. بعد با صابون خیاطی یا مداد خیاطی که مطمئن هستید به راحتی از روی پارچه پاک می شود خط بکشید. چون معمولا در الگوهای آماده اضافه درز روی الگو لحاظ نشده باید پارچه را بزرگتر از الگو برش بزنید.

برش الگوهای آماده بوردا یا اشراق

برای برش الگوهای آماده باید اول دور تا دور کار را با صابون به فاصله 1.5 الی 2 سانتیمتری برای درز پهلو و 1 سانیمتری برای یقه، حلقه آستین و کاپ آستین و فاصله 2 الی 4 سانتی برای لبه پایین لباس میکشیم. بعد با دقت دور تا دور خط کشیده شده را برش بزنید.

آموزش آنلاین خیاط ( برش پارچه)

برای دیدن فیلم آموزشی به کانال یوتوب سروین استایل مراجعه کنید.

گذاشتن یک دیدگاه